1 minut čitanja

Autor: 5Vesti Foto: TAŽ

Mladi niški teniseri još jednom zasijali

Tokom vikenda, Beograd je bio domaćin završnice Ekipnog prvenstva Srbije u tenisu za juniore i juniorke do 18 godina, organizovane od strane Teniskog saveza Srbije. Ekipa Crvene Zvezde osvojila je titulu šampiona u konkurenciji juniora, dok je vicešampion postala Teniska akademija Živković (TAŽ) iz Niša. U sastavu TAŽ-a bili su Uroš Živković, Mateya Stanisavljević, Ognjen Belić, Aleksandar Žikić, Ognjen Milenović, Marko Dragović i Nikola Jović, a trener je bio Nikola Živković.

Juniorke TAŽ-a su u polufinalu poražene od Crvene Zvezde iz Beograda, završivši tako takmičenje na trećem mestu sa bronzanim medaljama. Sastav juniorki činile su Mia Milisavljević, Iva Stojančić, Darija Ilić i Nađa Mladenović, a trenirala ih je Tamara Mihajlović.

Takođe, Anastasija Cvetković iz TAŽ-a ostvarila je značajan uspeh na međunarodnom juniorskom ITF turniru u Tirani, gde je osvojila šampionsku titulu pobedivši češku teniserku Klara Blazkova rezultatom 2:0 (6/0, 6/4).