1 minut čitanja

Autor: 5Vesti Foto: Facebook/ FK Radnički Niš

Radnički bolji od Voždovca!

Radnički je nastavio svoj niz dobrih rezultata u poslednjih mesec i po dana. U sedam utakmica zabeležili su pet pobeda i dva remija, što je impresivan bilans za niški tim. Pobeda nad Voždovcem u 3. kolu plej auta Superlige Srbije samo je nastavak njihovog uspeha.

U meču koji nije bio previše uzbudljiv, pred rekordno malim brojem gledalaca, fudbaleri Radničkog su odradili posao za 1. maj i trijumfovali rezultatom 2:0(1:0).

Prvi gol postignut je iz jedinog udarca na gol Voždovca u prvom delu. Nakon centaršuta Lukovića, Bamidele je glavom zatresao mrežu gostiju u 32. minutu.

U drugom poluvremenu, u 60. minutu, lopta je završila u mreži Voždovca iz pomalo komične situacije. Pogodak je pripisan Vukiću koji je poslednji imao kontakt sa loptom pre ulaska u gol.

Niški fudbaleri su uspeli da rutinski sačuvaju prednost do kraja meča.

Sa četiri kola pre kraja prvenstva, Radnički se nalazi na 10. mestu Superligaške tabele i čini se da je na dobrom putu da obezbedi opstanak. Sledeće kolo ih vodi na gostovanje ekipi Spartaka u Suboticu.